Нігер оголосив про негайний розрив дипломатичних відносин з Україною. Це рішення було прийнято після звинувачень Києва в “підтримці терористичних груп” у зв’язку з нападом повстанців-туарегів на колону російської Групи Вагнера в Малі. Уряд Нігера заявив про це 7 серпня 2024 року, зазначивши, що буде направлено звернення до Ради Безпеки ООН з вимогою ухвалення рішення щодо “української агресії”.
Нігер розриває дипломатичні зв’язки з Україною через звинувачення у підтримці терористів
Цей крок Нігера, який перебуває під владою військової хунти, що намагається зміцнити зв’язки з росією, став наступним після аналогічного рішення Малі. Зокрема, у Малі також оголосили про розрив дипломатичних відносин з Україною, посилаючись на заяву представника Головного управління розвідки Міноборони України Андрія Юсова.
Юсов у телеефірі заявив, що “монополія у сфері бандитської, піратської діяльності російських ПВК у світі добігає кінця”. Він додав, що повстанці-туареги отримали необхідну інформацію для успішного проведення операції проти російських бойовиків. На думку Малі, це підтверджує причетність України до організації нападу.
Що стало першопричиною
25-26 липня повстанці з руху CSP-PSD атакували колону бойовиків Групи Вагнера, що призвело до значних втрат серед російських найманців. Внаслідок атаки близько 20 бойовиків було вбито або поранено, а частину взято в полон.
Рішення Нігера та Малі викликали різку реакцію з боку українського Міністерства закордонних справ. У відомстві назвали такі дії “недалекоглядними та поспішними”. МЗС підкреслило, що Україна, як жертва неспровокованої агресії з боку росії, намагається відновити справедливість і повагу до міжнародного права, що має захистити суверенітет і територіальну цілісність усіх країн, включаючи африканські.
Раніше ми писали, що у Туапсе горів нафтопереробний завод.