Країни Великої сімки (G7) зараз знаходяться на роздоріжжі після того, як Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. Рішення було ухвалено на тлі ескалації конфлікту в Газі та Лівані, а також загострення відносин Ізраїлю з Іраном.
Уряди західних країн намагаються знайти оптимальне рішення для забезпечення участі Нетаньяху в мирних переговорах, ураховуючи міжнародні зобов’язання та політичну ситуацію.
Італія виступає за тимчасове призупинення ордера
Міністр закордонних справ Італії, Антоніо Таяні, зазначив, що арешт Нетаньяху не допоможе вирішити конфлікт, тому Італія підтримує ідею тимчасового призупинення ордера до закінчення військових дій. Уряд Італії пропонує створити умови для участі прем’єра Ізраїлю в переговорах, забезпечивши йому дипломатичний імунітет та обмеживши можливість його візитів до європейських країн.
Німеччина та Нідерланди займають жорсткішу позицію
Німецький міністр закордонних справ, Анналена Бербок, не виключила можливості арешту Нетаньяху в Німеччині за ордером МКС. Нідерланди також заявили, що готові виконати ордер на арешт, якщо прем’єр Ізраїлю відвідає їхню країну.
Президент США Джо Байден висловив обурення з приводу ордера МКС на арешт Нетаньяху та міністра оборони Ізраїлю, Йоава Галанта. Він підкреслив, що рішення не сприяє мирному процесу в регіоні, а лише ускладнює дипломатичні зусилля.
Раніше стало відомо, як Ізраїль бореться з ухилянтами – нова хвиля арештів.