Ранок 31 травня приніс тривожний сигнал у російському регіоні Татарстан: атака дронів відірвала працівників від звичної роботи та спровокувала евакуацію на підприємствах, де розташовані цехи зі збирання безпілотників «Шахед». Сирени лунали у кількох районах Казані, столиці регіону, попереджаючи про небезпеку та необхідність негайної евакуації. Це викликало тимчасове припинення приймання рейсів у місцевих аеропортах, а літаки, що направлялися до Казані, були перенаправлені на інші аеродроми, зокрема, у Самару.
Татарстан під атакою дронів: евакуація на підприємствах та закриття неба без офіційного повідомлення
Причини евакуації та закриття неба чиновники офіційно не розголошували. Проте, раніше місцеві мешканці опублікували кілька відео, на яких було видно дрони у повітрі.
Згідно з телеграм-каналом “База”, один з безпілотників був збитий на північному заході Татарстану. Свідки стверджували, що дрон направлявся у бік заводу “Оргсинтез”. Пізніше Міністерство оборони росії повідомило про один збитий безпілотник над Татарстаном.
Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, російські регіони стали постійною мішенню обстрілів та атак безпілотників. Міністерство оборони рф регулярно звітує про “припинення” українських атак і повідомляє про збиті ракети та дрони над територією росії, що призводить до руйнувань та жертв. Більшість з цих повідомлень не отримує коментарів з боку Києва.
Європейські лідери висловлюють підтримку Україні в праві на самозахист
Станом на 29 травня, 11 країн-партнерів офіційно повідомили про свою готовність допомогти Україні в захисті, дозволяючи використання своєї зброї для атак на країну-агресора. Серед цих країн – Франція, Литва, Латвія, Канада, Швеція, Естонія, Польща, Фінляндія, Чехія, Велика Британія та Нідерланди.
Велика Британія. Міністр закордонних справ, Девід Камерон, під час свого візиту до Києва, підтримав право України використовувати надану зброю для ураження об’єктів всередині росії, оскільки саме рф нападає на Україну. Він наголосив, що лише Київ може вирішувати, як, коли та на які цілі використовувати британську зброю.
Польща. Заступник міністра оборони, Цезарій Томчик, відмітив, що не повинно бути жодних обмежень стосовно використання наданої військової техніки для України. Він підкреслив, що Польща не має жодних застережень у цьому питанні й намагається переконати інших партнерів.
Швеція. Міністр оборони, Пол Йонсон, заявив, що Україна має право на проведення воєнних дій на території Росії, якщо це не порушує закони війни. Швеція підтримує міжнародне право та право України на самозахист.
Франція. Президент, Еммануель Макрон, зазначив, що союзники повинні дозволити Україні “нейтралізувати військові бази, з яких запускаються ракети”. Він зазначив, що французька зброя повинна вражати тільки військові об’єкти російських загарбників, а не цивільних.
Прессекретар президента України, Сергій Никифоров, повідомив про надходження позитивних сигналів через дипломатичні канали щодо обмеженого використання американської зброї в регіоні, що межує з Харковом.
Раніше, згідно з інформацією, наданою російськими ЗМІ, терористична влада рф збирається встановити режим надзвичайної ситуації федерального рівня в ряді регіонів через травневі заморозки. Ц