21 липня віцепрезидентка США Камала Гарріс офіційно оголосила про намір балотуватися на пост президента на майбутніх виборах. Таким чином, вона замінить чинного президента Джозефа Байдена, який під тиском демократів вирішив не брати участь у виборах. Байден, разом з іншими представниками партії, вже висловив підтримку Гарріс. Про це повідомило видання The New York Times.
У своїй заяві Гарріс зазначила, що має намір виграти вибори та працювати над об’єднанням країни. Вона підкреслила, що для неї велика честь отримати підтримку президента і що вона має намір заслужити та виграти цю номінацію. Гарріс заявила: “У нас залишилося 107 днів до дня виборів. І разом ми переможемо.”
Широка підтримка Гарріс серед впливових демократів
Висування Гарріс підтримали експрезидент США Білл Клінтон та його дружина Гілларі Клінтон, а також низка впливових демократів, зокрема сенатори, конгресмени та інші політичні діячі. Видання The New York Times зазначає, що рішення президента знову надає віцепрезиденту увагу, і деякі демократи стверджують, що вона єдина людина, яка може ефективно кинути виклик Дональду Трампу під час виборів. Вони також зазначають, що партія може розпастися, якщо лідери демократів відмовляться від першого чорношкірого віцепрезидента.
Позиція щодо агресії рф та підтримка України
Камала Гарріс засуджувала агресію росії ще з 2014 року, коли росіяни окупували Крим. Вона неодноразово заявляла, що підтримка України не є благодійністю, а майбутнє української держави є стратегічним інтересом США. У червні Гарріс очолила американську делегацію на Глобальному саміті миру у Швейцарії, де запевнила, що Вашингтон і надалі захищатиме демократичні цінності та протистоятиме диктаторам. Вона назвала умови Путіна “вимогою капітуляції”, а не спробою припинити війну. Гарріс також пообіцяла, що разом із Байденом продовжуватиме підтримувати Україну та підвищуватиме ціну для росії.
Хто така Камала Гарріс
Камала Гарріс народилася 20 жовтня 1964 року в Окленді, Каліфорнія, у родині іммігрантів – матері з Індії та батька з Ямайки. Її мати, Ш’ямала Гопалан Гарріс, була дослідницею раку молочної залози, а батько, Дональд Гарріс, професором економіки в Стенфордському університеті. Гарріс навчалася в Університеті Говарда, де здобула ступінь у галузі політичних наук і економіки. У 1989 році вона здобула ступінь докторки юриспруденції в Юридичному коледжі імені Гастінгса Каліфорнійського університету.
З 1990 по 1998 рік Гарріс працювала заступницею окружного прокурора в окрузі Аламеда, штат Каліфорнія. У 2003 році була обрана окружним прокурором міста й округу Сан-Франциско, де привернула увагу своїми реформами у сфері кримінального правосуддя. У 2010 році її було обрано генеральним прокурором Каліфорнії, де вона продовжила боротися за права громадян і реформу системи кримінального правосуддя.
У 2016 році Гарріс була обрана сенатором від штату Каліфорнія, де активно підтримувала імміграційну реформу та права меншин. У 2020 році вона стала першою в історії чорношкірою жінкою, а також першою жінкою азійського походження, обраною на посаду віцепрезидента США. Після перемоги на виборах Джо Байдена вона обійняла цю посаду 20 січня 2021 року.
Камала Гарріс одружена з юристом Дугласом Емгоффом, і вони живуть разом з його двома дітьми від попереднього шлюбу.
Раніше сатало відомо, що Байден може зняти кандидатуру з виборів.