
Лідер Китаю Сі Цзіньпін та президент США Джо Байден / фото: Getty Images
На початку цього тижня Державний департамент США зреагував на рішення Китаю призупинити консультації щодо контролю над озброєннями зі Сполученими Штатами. Це рішення, як заявив речник Держдепу Метью Міллер на брифінгу, спричиняє серйозні обурення у Вашингтоні та вважається підривом стратегічної стабільності.
Реакція США на рішення Китаю
Міллер підкреслив, що цей крок Китаю є прикрим, наголосивши, що такий підхід є наслідком їхнього реагування на американські постачання зброї Тайваню, які Пекін розглядає як порушення свого суверенітету.
Крім того, Міллер висловив обурення тим, що такі дії Китаю можуть збільшити ризик гонитва озброєнь, що загрожує міжнародній безпеці. Він також підкреслив, що США залишаються відкритими для співпраці з Китаєм з метою зменшення ризиків і покращення взаєморозуміння, але для цього необхідна взаємна згода.
Зростання ризиків і міжнародна напруга
Згадуючи події, що передували цьому, Міллер нагадав про лист двопартійного комітету Конгресу США до Білого дому, в якому висловлювалася обуреність щодо можливості росії передавати Китаю інформацію щодо американської зброї, отриманої внаслідок війни в Україні.
Ці останні події стали частиною більшої дипломатичної напруги між Китаєм і Заходом, зокрема після саміту НАТО у Вашингтоні, де Китай засуджував своє ув’язнення у ролі провокатора в війні, яку веде росія проти України.
Аналітики вважають, що подальший розвиток подій між США, Китаєм і росією може визначити динаміку міжнародних відносин у сфері безпеки й стабільності на міжнародній арені.
Раніше Китай знову загрожує війною Тайваню та проводить масштабні військові навчання.