Китайська армія розпочала масштабні навчання біля берегів Тайваню, в ході яких відтворює сценарій блокади острова. Офіційна китайська газета “Женьмінь жибао” називає ці маневри “суворим покаранням” за дії сил, що підтримують незалежність Тайваню.
На чому базуються претензії на Тайвань
Пекін не має контролю над Тайванем з 1949 року, але продовжує вважати його невіддільною частиною своєї території. Ці навчання проводяться за кілька днів до інавгурації нового президента Тайваню, Лая Цінде, якого Китай звинувачує у сепаратизмі. Представники влади Тайваню гостро критикували промову Цінде під час інавгурації, повідомляє газета South China Morning Post.
Тайвань відповідає на китайські навчання заявою про провокацію
Під час свого виступу Лай Цінде висловив думку, що навіть у випадку, якщо жителі Тайваню відмовляться від свого суверенітету, Китай все одно не збереже ідею анексії острова. Він закликав Пекін відмовитися від політичного та військового тиску на Тайвань.
Міністерство оборони Тайваню назвало китайські навчання “провокацією”, яка загрожує миру та стабільності у регіоні. У їх заяві також було зазначено, що військово-морські, військово-повітряні та сухопутні сили Тайваню перебувають у стані готовності.
Яка ситуація зараз
Згідно з інформацією від AFP, Тайвань зафіксував наближення 33 китайських літаків та 31 корабля. Після масштабних військових навчань Китаю, армія Тайваню активізує свої системи протиповітряної оборони.
Раніше стало відомо, що зникло відображення законопроєкту, представленого Міністерством оборони росії, щодо потенційних змін у кордоні із сусідніми країнами в Балтійському регіоні.