Партія “Грузинська мрія”, що має провладний статус у Грузії, внесла пакет законодавчих ініціатив під назвою “Про сімейні цінності та захист неповнолітніх”. Цей пакет містить 19 проєктів законів, які включають обмеження на свободу зібрань та введення цензури в засобах масової інформації, повідомляє Sova.
Закон “про цінності” в Грузії: ключові положення та заборони
Він зазначив, що закон “про цінності” регулюватиме вісім аспектів. Зокрема, шлюб буде дозволено лише між чоловіком та жінкою, а інші форми шлюбного союзу будуть визнані неприйнятними. Щодо усиновлення, то воно буде заборонене для осіб, які ідентифікують себе як стать, відмінну від їхньої біологічної, або не є гетеросексуалами.
Крім того, уряд Грузії планує заборонити операції зі зміни статі та інші медичні втручання подібного характеру. Також буде заборонено вказувати стать, яка не відповідає біологічній, у посвідченнях особи та інших офіційних документах, що видаються державою.
Законодавство заборонятиме “пропаганду ЛГБТ” у системі освіти, а також розповсюдження інформації про “пропаганду гендерної ідентичності, відмінної від біологічної статі, стосунків між представниками однієї статі або інцесту”. Також пропонується заборонити мовникам транслювати контент, який містить “ЛГБТ-пропаганду”.
Нові законодавчі обмеження в Грузії: наслідки для ЛГБТ-спільноти та міжнародних відносин
Варто зазначити, що ця заборона діятиме лише в тому обсязі, в якому забороняється показ сцени з інтимними стосунками між особами однієї статі або сцени інцесту на телебаченні. Також буде заборонена реклама такого контенту, – повідомив спікер.
Публічні збори або маніфестації, що спрямовані на пропаганду гендерної ідентичності, відмінної від біологічної статі, стосунків між особами однієї статі або інцесту, будуть заборонені.
Нагадаємо, що в минулому в Грузії неодноразово зривали ЛГБТ-заходи, що викликало занепокоєння серед дипломатів ЄС. Вони заявили, що ці інциденти негативно вплинули на відносини між ЄС і Грузією та на імідж країни як держави, де поважають основні права людини.
Також зазначимо, що Європейський Союз висловив жаль з приводу того, що парламент Грузії вирішив подолати вето президента на закон “Про прозорість іноземного впливу”. Цей закон вважається копією аналогічного законодавства в росії, і в ЄС підкреслили, що його прийняття негативно позначиться на перспективі вступу Грузії до Євросоюзу.
Раніше стало відомо, що декілька країн ЄС настоюють на введенні санкцій проти Грузії, включаючи припинення безвізового режиму, якщо буде прийнятий скандальний законопроєкт про “іноземних агентів”.