Радіо Ватикану повідомляє, що Дикастерія сприяння єдності між християнами в четвер представила результати екуменічних діалогів, присвячених темам першості та синодальності.
Представлення дослідницького документа «Єпископ Рима»
Дикастерія сприяння єдності між християнами підготувала документ під назвою «Єпископ Рима. Першість і синодальність в екуменічних діалогах та у відповідях на енцикліку Ut unum sint», який був затверджений Папою Франциском. Його представили 13 червня 2024 року, у четвер.
«Єпископ Рима» є дослідницьким документом, що вперше підсумовує відповіді на енцикліку Ut unum sint та екуменічні діалоги стосовно першості та синодальності. У документі викладено пропозиції Дикастерії, яка визначила найважливіші рекомендації для оновленого служіння єдності, яке здійснює Єпископ Риму та яке визнається обома сторонами. На презентації у Ватиканському пресцентрі виступили кардинали та архиєпископи.
Основні положення енцикліки Івана Павла ІІ «Ut unum sint» про єдність християн
Енцикліка святого Івана Павла ІІ «Ut unum sint» (Щоб усі були одно) була видана 25 травня 1995 року. У цьому документі Іван Павло ІІ наголошував, що «спосіб і метод вираження католицької віри не мають бути перешкодою для діалогу з братами», визнаючи при цьому «ієрархію в істинах католицького віровчення».
Іван Павло ІІ зазначав, що Церква покликана Христом до постійного оновлення, яке може включати перегляд певних догматів і уявлень. Він підкреслив, що Апостол Петро є видимим знаком повного єднання, і закликав християнські громади знайти спосіб здійснення першості Папи Римського, який би, не змінюючи сутності його місії, відповідав новим умовам і функціонував як служіння любові, визнане всіма сторонами.
Раніше стало відомо, що Архієпископ Сіднея Ентоні Фішер висловив глибоку стурбованість щодо поступового зменшення рівня релігійної свободи в Австралії, вказуючи на те, що законодавчі та адміністративні обмеження підривають цей основоположний принцип.