Видання The Wall Street Journal зробило висновок, що світ наближається до повного перенасичення нафтою. Ця ситуація ускладнюється через зростання видобутку та зниження попиту завдяки енергетичним джерелам з низьким рівнем викидів.
Очікується, що попит на нафту досягне свого піку у 2029 році, а потім почне знижуватися, що створить серйозні виклики для нафтових компаній у США та країнах ОПЕК+. Російська нафтовидобувна галузь може зменшити видобуток на 260 тисяч барелів на день через більш глибоке скорочення ОПЕК+. Незважаючи на ускладнення на ринку нафти, важливим буде розробка ретельної стратегії для нафтових компаній у відповідь на прогнозовані зміни.
Прогнозоване зниження попиту та надлишок виробництва: майбутні виклики для нафтового ринку
Нафта може втратити статус “чорного золота” протягом наступного десятиліття. Журналісти зазначають, що критично важливим фактором залишається те, що так звані резервні потужності — кількість насосних потужностей, які залишаються невикористаними через достатню пропозицію, — можуть найближчими роками зрости до рівня, спостереженого лише під час пандемії коронавірусу.
Іноземні аналітики прогнозують, що зростання попиту на нафту досягне кульмінації до 2029 року, а потім почне знижуватися вже з наступного року.
Крім того, очікується, що виробничі потужності з видобутку нафти зростуть майже до 113,8 мільйона барелів на день завдяки виробникам у США, а також у Північній і Південній Америці.
Такий значний резерв нафтовидобутку може призвести до зниження цін на нафту, що створить серйозні проблеми для виробників сланцевих родовищ у США та блоку ОПЕК+, зазначає видання.
Що чекає на російську нафту
Як вже згадувалося, експорт російської нафти у травні збільшився на 100 000 барелів на день, досягнувши 7,7 млн барелів на день. Водночас експортна виручка зменшилася на 0,6% порівняно з попереднім місяцем і становила 16,8 млрд доларів.
Аналітики прогнозують, що видобуток нафти в росії зменшиться на 260 000 барелів на день цього року, досягнувши 10,7 млн барелів на день.
Це пов’язано з тим, що рф, як країна-агресорка, здійснює глибші скорочення видобутку в рамках угоди ОПЕК+. Проте ймовірно, що загальний рівень пропозиції залишиться стабільним до 2030 року завдяки напряму Vostok Oil в Арктиці.
Раніше публікувалось про нові санкції США спрямовані на російський сектор виробництва рідкого природного газу.