Згідно з новим звітом, цього року з Китаю виїде понад 15 тисяч мільйонерів. Минулого року країну покинуло понад 13 тисяч заможних громадян, що зробило Китай лідером у відпливі капіталу.
Звіт підготовлений компанією Henley and Partners, яка спеціалізується на інвестиційній міграції. Найпопулярнішими напрямками для багатих людей, що виїжджають з Китаю, залишаються США, Канада та Сінгапур.
Відплив капіталу та економічні труднощі в Китаї: нові виклики для заможних громадян
На цей момент залишається невідомо, яку саме суму грошей вивезли багаті китайці. Згідно зі спостереженнями Henley and Partners, заможні емігранти мають статки в межах від 30 мільйонів до мільярда доларів.
Відплив капіталу негативно впливає на економіку Китаю, яка вже й так переживає труднощі. Колись сектор нерухомості забезпечував чверть ВВП Китаю, але тепер цей ринок перебуває в кризі. Багато забудовників оголосили дефолт, а місцеві органи управління занурилися в борги.
Очікується, що в густонаселеній провінції Китаю деякі сектори скоротять до половини державних службовців. Так у квітні цього року рейтингове агентство Fitch змінило прогноз для Китаю зі стабільного на негативний, вказуючи на поглиблення ризиків для державних фінансів.
Крім того, кілька американських юридичних фірм закривають або планують закрити свої офіси в Шанхаї через мінімальну кількість угод зі злиття та поглинання і зупинку корпоративних угод.
Відновлення відтоку мільйонерів з Китаю після пандемії
Під час пандемії китайські мільйонери не мали можливості перевести свої активи за кордон. Проте після зняття обмежень на виїзд відтік населення відновився.
Імміграційні консультанти зазначають, що все більше багатих китайських клієнтів розглядають можливість переїзду до Японії, як повідомляє Nikkei Asia.
Сінгапур також залишається популярним напрямком. Однак країна нещодавно почала суворіше перевіряти китайські інвестиції через скандал з відмиванням грошей. Об’єднані Арабські Емірати приваблюють багатих людей своїм нульовим податком на прибуток.
Раніше видання The Wall Street Journal зробило висновок, що світ наближається до повного перенасичення нафтою.